Podaj swój adres email jeżeli chcesz otrzymywać informacje dotyczące nowości.
Aby dodać lub skomentować artykuł musisz się zalogować:
Nie masz konta? Zarejestruj się

Deante Sp. J.
marketing@deante.pl
tel.: 42 638 30 62
fax: 42 638 30 81

Wyspa w kuchni dla Polaka

Wyspa w kuchni
W każdym domu kuchnia to wyjątkowe miejsce – jedna z niewielu wspólnych przestrzeni, do której każdy ma wstęp. To w niej krzyżują się ścieżki wszystkich domowników przez większość dnia zabieganych i nieobecnych. Tu się gotuje, je, chłonie zapachy i smaki.

Kuchenna atmosfera sprzyja rozmowie i zacieśnianiu więzi, bo nic tak nie zbliża jak wspólne posiłki czy przypadkowe nocne spotkania przy lodówce. Kuchnia to przestrzeń wielofunkcyjna, czynna przez całą dobę. Ponieważ rodzina spędza w niej wiele czasu, warto zadbać by było to pomieszczenie przestronne i jasne, dobrze oświetlone o każdej porze dnia. Miejsce, do którego przyjemnie wejść i po którym porusza się intuicyjnie.

Wielką zaletą prezentowanego wnętrza są duże, panoramiczne okna i bezpośrednie wyjście na taras. Dzięki temu, aż do zmroku wypełnia je naturalne światło. Co więcej, robiąc kanapki lub wałkując ciasto przez cały czas ma się przed oczami niezwykłą “tapetę” lasu. Ta baśniowa sceneria uspokaja i pozwala zapomnieć o wielkomiejskim stresie. Jednocześnie wnętrze zaprojektowane jest ergonomicznie i funkcjonalnie. Trzon projektu stanowi przyścienna zabudowa z jednolitych, jasnoszarych szafek, pokrytych długim, białym blatem. Z łatwością można w nich pomieścić wszystkie przybory kuchenne – co chroni je przed osadzającym się kurzem i ułatwia utrzymanie przestrzeni w czystości. Duża powierzchnia blatu daje też komfort podczas przygotowania kilku potraw jednocześnie, co można docenić, gdy rodzina się rozrasta lub gdy zapraszamy przyjaciół.

Kolejnym ważnym elementem organizującym przestrzeń jest centralnie umieszczony, wydzielony z reszty mebli segment – tzw. “wyspa kuchenna”. Coraz częściej można ją odkryć także w polskich domach. Jej zastosowanie staje się popularne, a wręcz oczywiste, ponieważ w jednej formie łączy wiele różnych funkcji. Przede wszystkim jest stołem, do którego można się przysiąść (przysuwając jeden z hokerów), by wygodnie wypić poranną kawę czy herbatę. Jest idealnym schowkiem na dodatkowe sprzęty, które zawsze dobrze mieć “pod ręką”. Jest też przedłużeniem blatu, na którym można coś przygotować, nie przerywając przy tym rozmowy z osobą, która na przeciwko je śniadanie. Można wreszcie umieścić w niej kuchenkę, zlewozmywak lub zmywarkę. Trzeba to jednak zaplanować już w momencie wykańczania wnętrza, by odpowiednio poprowadzić instalacje.

Wizualnie wyspa nie różni się od reszty mebli – tworzą ją te same jasne i gładkie powierzchnie. Elementami najbardziej “wpadającymi w oko” są stalowy, 1,5-ra komorowy zlewozmywak Salsa oraz umieszczona na nim bateria Butterfly. Zlewozmywak jest wytrzymały i wygodny w użyciu. Jego mniejsza komora może służyć do mycia warzyw i ziół; a do większej zmieszczą się zabrudzone naczynia. W zestawie znajduje się także drewniana deska, dopasowana do kształtu komory, która idealnie zakrywa jej zawartość. Przydaje się też do krojenia. Organicznie wygięta bateria Butterfly pięknie ozdabia powściągliwe wnętrze oraz stanowi ciekawą odmianę wśród geometrycznych form. Poza nią, jedyną dekorację stanowią różnego rodzaju donice z ziołami oraz zawieszone nad blatem małe lampki.


---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.

© 2009 ® Deante Sp. Jawna
Wszelkie prawa zastrzeżone
Mapa serwisu kuchnia.deante.pl | Kontakt