Podaj swój adres email jeżeli chcesz otrzymywać informacje dotyczące nowości.
Aby dodać lub skomentować artykuł musisz się zalogować:
Nie masz konta? Zarejestruj się

Deante Sp. J.
marketing@deante.pl
tel.: 42 638 30 62
fax: 42 638 30 81

Konkurs na najlepszą kuchnię – rozstrzygnięty!

Kuchnia pod więźbą z patio

Zakończona została pierwsza edycja konkursu “Kuchnie z pasją!”, który firma Deante zorganizowała wspólnie z firmą Cad Projekt K&A i wydawnictwem Publikator Sp. z o.o.


Konkurs ten powstał z myślą o tych, dla których projektowanie wnętrz to życiowa pasja i wyzwanie. Aby wziąć w nim udział należało w terminie do 15 stycznia 2010 roku zamieścić na Forum Architekta projekt kuchni, zrealizowany z wykorzystaniem produktów Deante. Do pierwszego etapu zakwalifikowało się 77 projektów. Członkowie Jury, w skład którego weszli przedstawiciele firm Cad Projekt K&A, Publikator Sp. z o.o. oraz Deante, spośród nadesłanych prac wybrali 3 zwycięskie.

A oto lista nagrodzonych projektów wraz z krótkim uzasadnieniem za co w szczególności zostały one docenione.

I miejsce
Kuchnia pod więźbą z patio (autor: Karol Saloni)

W tym projekcie każdy znajdzie coś co go urzeknie. Trudno określić go jednoznacznie, ponieważ łączy w sobie różne style. Na pierwszy rzut oka jest to typowa aranżacja loftu, z wyeksponowanymi materiałami budowlanymi, takimi jak nieotynkowane ceglane ściany, drewniane legary. “Surowe” elementy wyposażenia kuchni w postaci dużego i małego sprzętu AGD nawiązują do typowych w tego typu aranżach odkrytych, stalowych instalacji. Idealne dopełnienie stanowi nowoczesne oświetlenie. Z drugiej jednak strony stosunkowo mała przestrzeń jak na tego typu lokum, brak okien, niskie “zadaszenie” w postacie drewnianych belek, jednoznacznie zdradzają lokalizację kuchni – poddasze. Autorowi doskonale udało się przenieść do nowego lokum klimat starego drewnianego domu i pomimo industrialnego charakteru wnętrza utrzymać efekt przytulnego poddasza. Na ocieplenie wnętrza z pewnością wpłynęły otwarte zabudowy z dużą ilością bibelotów oraz przykuwająca uwagę palma na patio, jak i samo patio. Projekt jest przykładem oryginalnej mieszanki starego z nowym, i z pewnością wielbiciele zarówno jednego jak i drugiego z przyjemnością spędziliby w takiej kuchni długie chwile.
nagrody:

  • 4000 PLN + bateria kuchenna Mesteno firmy Deante
  • roczna prenumerata magazynów Świata Łazienek i Kuchni oraz Salon i Sypialnia
  • roczna rozszerzona wizytówka projektanta w portalu dobrzemieszkaj.pl
  • jednodniowe szkolenie dotyczące zagadnień CAD dla 3 osób z zespołu projektowego organizowane przez firmę CAD Projekt K&A s.c.

II miejsce
KUCHNIA BIAŁA (autor: Łukasz Traczyk)

Kuchnia biała

Demonstracyjna kulinarna nowoczesność. “Kuchnia biała” świetnie wpisuje się w modną minimalistyczną konwencję aranżacji wnętrz, goszczącą od dłuższego czasu na rynku. Teoretycznie chłodne, oszczędne w formie wnętrze zostało przełamane zjawiskową kompozycją z drewna egzotycznego, która z pewnością przykuje uwagę każdego gościa. Subtelne dodatki, monochromatyczna kolorystyka, zestawienie lakierowanych, błyszczących frontów ze strukturą cegły, wszystko to czyni wnętrze niepowtarzalnym i eleganckim. Na widoku pozostawione zostały tu tylko nieliczne, starannie ocenzurowane przedmioty, o ciekawych designerskich formach. Wszystko inne dostępne jest w części zabudowanej. Nie ma tu miejsca na artystyczny nieład, ale z pewnością czuje się ekskluzywność.
nagrody:

  • 2000 PLN + bateria kuchenna Mesteno firmy Deante
  • roczna prenumerata Świata Łazienek i Kuchni oraz Salon i Sypialnia
  • jednodniowe szkolenie dotyczące zagadnień CAD dla maksymalnie 3 osób z zespołu projektowego organizowane przez firmę CAD Projekt K&A s.c

III miejsce
Kuchnia z palisandrem indyjskim (autor: Marek Myszkowski)

Kuchnia z palisandrem indyjskim

Kuchnia z palisandru indyjskiego jest przykładem sprytnego rozwiązania półwyspu kuchennego oraz stołu jadalni, które stają się centralną częścią pomieszczenia. Projekt kuchni na niewielkiej powierzchni zawiera wszystkie moduły funkcjonalne powiązane ergonomiczną przestrzenią. Posiada też część jadalnianą, która jest ciekawie zaproponowana przez projektanta poprzez zabiegi formalne, urozmaicające spokojną przestrzeń wewnętrzną (efekt wysuniętych oświetlonych szafek wiszących). Na uwagę zasługuje oddzielenie części brudnej i czystej kuchni. Elementem wyróżniającym projekt jest udana próba połączenia formy i funkcji, a przez to stworzenie indywidualnego wnętrza o indywidualnych znakach charakterystycznych nie przesadzonych ekstrawagancją. Wnętrze poprzez udane dobranie materiałów (drewna i szkła), kolorystyki oraz dopełniającego oświetlenia sprawia wrażenie spójnej estetycznej przestrzeni.
nagrody:

  • 1000 PLN + bateria kuchenna Mesteno firmy Deante
  • roczna prenumerata Świata Łazienek i Kuchni oraz Salon i Sypialnia
  • jednodniowe szkolenie dotyczące zagadnień CAD dla maksymalnie 3 osób z zespołu projektowego organizowane przez firmę CAD Projekt K&A s.c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za nadesłane prace, a zwycięzcom gratulujemy wygranych.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi projektami na Forum Architekta.


---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodaj odpowiedź

Musisz się zalogować aby dodać komentarz.

© 2009 ® Deante Sp. Jawna
Wszelkie prawa zastrzeżone
Mapa serwisu kuchnia.deante.pl | Kontakt